Anasayfa
Hüseyin Gazi Dergahı
Hüseyin Gazi Derneği
Hüseyin Gazi Vakfı
Yazarlarımız
Etkinliklerimiz
Yayınlarımız
Alevi Öğretisi
Bektaşi Fıkraları
Sempozyumlar
Ozanlarımız
Arama
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Yol Dergisi
yol.jpg
Gazete Manşetleri
Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Vatan
Akşam Zaman Posta
Saat
sadun aren'den solculara uyarı Yazdır E-posta
Salı, 01 Nisan 2008

sadunarenimages.jpg SADUN AREN: MUHAFAZAKAR GERİCİDİR DEMOKRATI OLMAZ AKP kabul edilemez bir oluşumdur, başka konularda istediği kadar başarılı olsun, eğer başa şeriatçılığı getirecekse, ki bundan şüphe yok, mutlaka devrilmesi lazım. Muhafazakárlık düpedüz geriliktir, işi evirmeye çevirmeye gerek yok. Hem muhafazakár, hem demokrat olunmaz. Bu, söylediklerine meşruiyet kazandırmak için bulunan bahanedir. Zorlama olursa zaten demokrasi olmaz, muhafaza ettiğiniz değişmek istiyor, siz zorluyorsunuz. Muhafazakárlığın bugünkü kötülükleri de muhafaza etmek olduğunu bilmeleri lazım. AKP, belki IMF'nin gözünde başarılı ama, aslında çok başarısız. Enflasyon hakikaten düştü, ne pahasına? Böyle düşürmeyi eski hükümetler de biliyordu. Yatırım yapmayacaksınız, zam vermeyeceksiniz, maaşları kısacaksınız, satın alma gücünü azaltacaksınız; enflasyonu böyle düşürdüler. Bazıları soruyor biz ne zaman düşüşü hissedeceğiz diye; farkında değil, zaten işsiz kalarak hissediyor. AB'ye de girilmeli, küreselleşme yoluna da, ancak sorgulanmalı, bize daha uygun olan araştırılmalı, bulunmalı, talep edilmeli.

SADUN AREN:

 

MUHAFAZAKAR GERİCİDİR

 

DEMOKRATI OLMAZ

 

AKP kabul edilemez bir oluşumdur, başka konularda istediği kadar başarılı olsun, eğer başa şeriatçılığı getirecekse, ki bundan şüphe yok, mutlaka devrilmesi lazım. Muhafazakárlık düpedüz geriliktir, işi evirmeye çevirmeye gerek yok. Hem muhafazakár, hem demokrat olunmaz. Bu, söylediklerine meşruiyet kazandırmak için bulunan bahanedir. Zorlama olursa zaten demokrasi olmaz, muhafaza ettiğiniz değişmek istiyor, siz zorluyorsunuz. Muhafazakárlığın bugünkü kötülükleri de muhafaza etmek olduğunu bilmeleri lazım. AKP, belki IMF'nin gözünde başarılı ama, aslında çok başarısız. Enflasyon hakikaten düştü, ne pahasına? Böyle düşürmeyi eski hükümetler de biliyordu. Yatırım yapmayacaksınız, zam vermeyeceksiniz, maaşları kısacaksınız, satın alma gücünü azaltacaksınız; enflasyonu böyle düşürdüler. Bazıları soruyor biz ne zaman düşüşü hissedeceğiz diye; farkında değil, zaten işsiz kalarak hissediyor. AB'ye de girilmeli, küreselleşme yoluna da, ancak sorgulanmalı, bize daha uygun olan araştırılmalı, bulunmalı, talep edilmeli.

 

BENCE DÜĞÜNLERDE BİLE TÜRBAN YASAKLANMALI

 

Türban şeriatın öncüsü, şeriatın bayrağı, onun için her hal ve kárda karşı çıkacaksın, geçit vermeyeceksin. Türbanı hakikaten inancıyla, politik anlamını bilmeden takmış olanlara da ??Kusura bakma bunu çıkaracaksın, çünkü Türkiye'nin laik olması, senin türban özgürlüğün yüzünden sekteye uğratılamaz?? diyeceğiz. Bu konu kişisel özgürlük meselesi olarak alınırsa işin içinden çıkılamaz, herkesin bir fantezisi olabilir. Cumhurbaşkanı özü itibariyle doğru olanı yaptı, türbana prestij vermemek lazım gelir. Bence önemli düğünlerde bile yasak olması lazım, başbakanın gelini filan olmaz mesela, orası da kamusal alan oluyor. Ordumuz şeriat karşısındaki tutumu itibariyle iyi bir çizgide, bu konudaki en büyük sigorta hálá Türk Silahlı Kuvvetleri.

 

KAYNAK:

 

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2004/01/19/400940.asp,

 

YENER SÜSOY ROPORTAJI

 

Son Güncelleme ( Salı, 01 Nisan 2008 )
 
< Önceki   Sonraki >
Ali Yıldırım
ali.jpg
Gülağ Öz
pnarn_dn_117_custom.jpg

kapak

kapak_alevi_retisi.jpgkapak_osmanl.jpgkapak_ateste_semaha_durmak.jpg

Anketler
Sitemizi Beğendiiz mi?
 
Hava Durumu
İstatistikler
Bugün 0
Dün 8
Bu Hafta 0
Tümü 168
Kimler Sitede
Şuanda 1 misafir bağlı