Anasayfa
Hüseyin Gazi Dergahı
Hüseyin Gazi Derneği
Hüseyin Gazi Vakfı
Yazarlarımız
Etkinliklerimiz
Yayınlarımız
Alevi Öğretisi
Bektaşi Fıkraları
Sempozyumlar
Ozanlarımız
Arama
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Yol Dergisi
yol.jpg
Gazete Manşetleri
Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Vatan
Akşam Zaman Posta
Saat
alevi.jpg
AKP'DEN İHSAN İSTEMİYORUZ... PDF Yazdır E-posta
aksam_logo.gifAYRICALIK DEĞİL AYRIMCILIĞIN SON BULMASINI İSTİYORUZ!                          22 Temmuz genel seçimlerinde başta Reha Çamuroğlu ve İbrahim Yiğit olmak üzere Alevi adaylar gösteren, Çamuroğlu aracılığıyla ?Muharrem İftarı? düzenleyen AKP ile Alevilerin arasındaki soğukluk devam ediyor. Hafta sonu CHP lideri Deniz Baykal?ın da katılımı ile gerçekleşen geleneksel Ankara Hüseyin Gazi Şenlikleri?nde kürsüye çıkan Alevi Araştırmaları Merkezi Başkanı Avukat Ali Yıldırım, AKP iktidarını çok sert ifadelerle eleştirdi.
Yıldırım, şöyle konuştu: ?Bizler Tayyip (Erdoğan) veya bir başkasının ihsanı olmadan kendi inanç değerlerimizle özgür ve eşit yaşamak istiyoruz. İktidar laiklik karşıtı bir odaktır; bu durum tescil edilmiştir. Bunların özgürlükten anladıkları ?türban özgürlüğü?nden başka şey değildir. Biz, cemevi diyoruz, onlar bize caminin yolunu gösteriyor. Cemevi bizim ibadet yerimizdir. Dünyanın neresinde görülmüş böyle bir dayatma. Bir de AİHM kararına rağmen işkenceye dönüşmüş zorunlu din dersleri var.?

?Uygun ortamı? değerlendirdi
CHP lideri Baykal, şenliklerde Alevi yurttaşlara sıcak mesajlar verdi. ?Toplumda eşit insanlarız? diyen Baykal, ?Türkiye?nin tapusu 72 milyonun elindedir. Önümüzdeki döneme bu anlayış içinde bakmalıyız. Sizin (Alevilerin) temsil ettiği anlayış, zihniyet demokrasinin, laik cumhuriyetin güvencesidir. Burada birçok belediye başkan adayı görüyorum? diye konuştu. (16.09.2007)
A. Rezzak ORAL / ANKARA

 

 

  

 
< Önceki   Sonraki >
ALİ YILDIRIM

ali.jpg

Gülağ Öz

gulag_oz.jpg

İçerikleri Görmek İçin
Resme Tıklayınız

radyo2.jpg
ATEŞTE SEMAHA DURMAK

SİVAS KATLİAMININ BELGESEL ANLATISI (GÖZDEN GEÇİRİLMİŞ 5.BASKI ÇIKTI siparişleriniz için Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır )  ateste_semaha_durmak04kucuk.jpg

OSMANLI ENGİZİSYONU

ALEVİLER'E TARİHSEL ZULÜM!... OSMANLI ENGİZİSYONU    osmanlisonkapak.jpg(siparişleriniz için Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır )  

Anketler
Sitemizi Beğendiiz mi?
 
Hava Durumu
İstatistikler
Bugün 9
Dün 43
Bu Hafta 52
Tümü 15590
Kimler Sitede
Şuanda 1 misafir bağlı