Anasayfa
Hüseyin Gazi Dergahı
Hüseyin Gazi Derneği
Hüseyin Gazi Vakfı
Yazarlarımız
Etkinliklerimiz
Yayınlarımız
Alevi Öğretisi
Bektaşi Fıkraları
Sempozyumlar
Ozanlarımız
Arama
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Yol Dergisi
yol.jpg
Gazete Manşetleri
Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Vatan
Akşam Zaman Posta
Saat
alevi.jpg
ZORUNLU DİN DERSİ ZULMÜ... PDF Yazdır E-posta
abf_dindersi_basin.jpgALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU HÜKÜMETİ AİHM'İN DİN DERSİ KARARINI UYGULAMAYA ÇAĞIRDI Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Ali Balkız, Hükümeti, Zorunlu Din Dersleriyle İlgili AİHM ve Danıştay Kararlarını Uygulamaya Davet Etti. Mahkeme Kararlarına Rağmen, Alevi Öğrencilerin "Din ve Vicdan Özgürlüğü Hakkı"nın İhlal Edildiğini Savunan Balkız, "Bu Bir Zulümdür. Devlet Eliyle Yürütülen Misyonerlik Faaliyetidir. Zorla Asimilasyondur" Dedi.
Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Ali Balkız, hükümeti, zorunlu din dersleri ile ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) ve Danıştay kararlarını uygulamaya davet etti.

 

Balkız, Güven Park'ta yaptığı basın açıklamasında, AİHM'nin 9 Ekim 2007'de, Danıştay'ın da 28 Aralık 2007'de, ilk ve ortaöğretimde okutulan "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi" dersinin, hem içeriğinin hem de mecburi oluşunun "Din ve vicdan özgürlüğüne" aykırı olduğu yönünde karar verdiğini hatırlattı. Mahkeme kararlarına rağmen, Alevi öğrencilerin "din ve vicdan özgürlüğü hakkı"nın ihlal edildiğini söyleyen Balkız, "Bu bir zulümdür. Devlet eliyle yürütülen misyonerlik faaliyetidir. Zorla asimilasyondur" diye konuştu.

 
< Önceki   Sonraki >
ALİ YILDIRIM

ali.jpg

Gülağ Öz

gulag_oz.jpg

İçerikleri Görmek İçin
Resme Tıklayınız

radyo2.jpg
ATEŞTE SEMAHA DURMAK

SİVAS KATLİAMININ BELGESEL ANLATISI (GÖZDEN GEÇİRİLMİŞ 5.BASKI ÇIKTI siparişleriniz için Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır )  ateste_semaha_durmak04kucuk.jpg

OSMANLI ENGİZİSYONU

ALEVİLER'E TARİHSEL ZULÜM!... OSMANLI ENGİZİSYONU    osmanlisonkapak.jpg(siparişleriniz için Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır )  

Anketler
Sitemizi Beğendiiz mi?
 
Hava Durumu
İstatistikler
Bugün 9
Dün 43
Bu Hafta 52
Tümü 15590
Kimler Sitede
Şuanda 1 misafir bağlı