Polis cenazedeki Uğur Kurt'u vurdu

23 Mayıs 2014 Cuma 17:17 | Tekil Hit: 1760 yazdir
Polis cenazedeki Uğur Kurt'u vurdu
Polisin müdahalesi sırasında cenaze töreninde bulunan Uğur Kurt isimli kişi ağır yaralandı.

Okmeydanı'nda polis yine can aldı. Dev-Genç üyelerinin Soma ve Berkin Elvan için yaptığı eyleme polis müdahale etti.

Okmeydanı İTO Lisesi'nde Liseli Dev-Gençlilerin Berkin İçin Adalet talebiyle yaptıkları boykota polis müdahale etti. Polis saldırısı yoğun şekilde sürdü. Başlayan çatışma Okmeydanı mahalle içine yöneldi.

Polisin müdahalesi Şark Kahvesi ve civarında yoğunlaştı. Polis müdahale esnasında gerçek kurşun kullandı.

Dev Genç "Soma" ve "Berkin Elvan" için slogan atan grup, müdahale sırasında ara sokaklara kaçtı. Polis göstericilerin peşinden gitti. Bu sırada göstericilerin attığı bir molotofkokteyli zırhlı polis aracına isabet etti. Bunun üzerine polis iddiaya göre havaya ateş açtı.

BİR KİŞİ VURULDU

Olaylar sırasında yakında bulunan cemevinde de bir cenaze vardı. Törene katılan kalabalıktan "Bir kişi vuruldu" sesleri yükseldi. Polisin açtığı ateş nedeniyle vurulan 30 yaşındaki Uğur Kurt kanlar içinde Cemevi avlusuna yığıldı.

Ağır yaralı halde hastaneye kaldırılan Uğur Kurt'un 30 yaşında olduğu ve Beyoğlu Belediyesi'nde çalıştığı kaydedildi.

BAŞIN SAĞOLSUN DİYORDU

Uğur Kurt'un katıldığı cenazeden ayrılırken vurulduğu belirtildi. Cenaze sahibi "Annemin cenazesine gelen misafirimi vurdular. 'Uğur basın sağolsun diyordu' açıklamasını yaptı. Yıldız daha sonra HalkTv yayınına bağlanarak yaşanları anlattı. Yıldız polisin kendilerine silah doğrulttuğunu belirtti. Mesut Yıldız şunları söyledi, "Arkadaş yolladığımız SMS'leri görmüş geldi. Törende geldi elimi sıktı arkasını döndü ve silah sesleri gelmeye başladı. Kalbi durdu. Polis buna rağmen cemevi gaz bombalarına boğdu. Cenazeye gelen yakınlarımız, yaşlılarımız gazın arasında kaldı. Polis gösteri düzenleyen gençleri kovalarken ateş açmaya başladı. Polis bir ara silahını bize doğrulttu. Annemizin cenazesini kaldırmaya çalışırken bunları yaşadık. 

TAŞ ÖLÜM İDDİASINI GERİ ALDI

ÖDP Genel Başkanı Alper Taş çıktığı yayınlarda Kurt'un yaşamını yitirdiğini iddia etmişti. Ardından Taş, "Genç kardeşimiz şu an hastanede çok şükür yaşıyor ama durumu çok kritikmiş.Herkesten özür dilerim.Yüreğimiz onunla." diyerek ağır yaralı olduğu bilgisini geçti.

OTURMA EYLEMİ BAŞLADI

Yaşananların ardından Okmeydanı halkı sokak üzerinde oturma eylemi başlattı. Eylem saat 11:00 sularında başladı. Gergin bekleyiş sürüyor.

SAMİ ELVAN HASTANEYE GİTTİ

Uğur Kurt'un kaldırıldığı hastaneye ilk koşanlardan biri de Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan oldu. Elvan hastane önünde Kurt'u bekliyor.

BOĞAZINDAN VURULDU

Uğur Kurt'un yakınları, doktorların yaralanmaya boğaza isabet eden kurşunun yol açtığını söyledi. Uğur Kurt'un yanağından giren merminin, boğazında kaldığı ve bu nedenle ameliyata alınamadığı belirtildi. Kurt'un hala yoğun bakımda tutulduğu ifade edildi.

Haberin Etiketleri : Polis  cenazedeki  Uğur  Kurt'u  vurdu 
Bu Haber Hakkında Yorum Yazın!
Ad Soyad
Yenile!