Sabrımızı taşırmayın

30 Mayıs 2013 Perşembe 09:16 | Tekil Hit: 4146 yazdir
Sabrımızı taşırmayın

İstanbul Boğazı'na yapılacak 3. köprünün adının "Yavuz Sultan Selim" olarak belirlenmesine Alevilerden sert tepki geldi. Alevilik Araştırma Merkezi Başkanı Ali Yıldırım, "Yaptığınız, vicdansızlıktır, ayıptır, günahtır. Acilen Yavuz adından vazgeçin. Alevilere daha fazla eziyet etmeyin. Yavuz levhasını oraya asmayın. Ahımızı almayın. Sabrımızı taşırmayın" dedi. 
Yıldırım, yaptığı açıklamada, İstanbul Boğazı'na yapılacak olan 3. köprünün adının Yavuz Sultan Selim olacağını açıkladığını anımsatarak, "Bu yapılan ad verme işi Alevi toplumuna yönelik açık bir hakarettir. 40 bin Alevinin katilinin adının 3.köprüye verilmesi zamane yavuzlarının Alevileri bir kez daha katletmesinden başka bir anlam taşımaz" dedi. 
Alevi toplumu olarak "bu hakarete bu saldırıya sessiz kalamayacaklarını, bu saldırıyı kabullenemeyeceklerini" vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:
"Yalnız Aleviler değil vicdanı olan her insanın 40 bin Alevinin kanı ellerinde olan bir kişinin adının 3.köprüye verilmesine itiraz etmesi gerekmez mi. Buradan Cumhurbaşkanı ve diğer iktidar sahiplerine sesleniyorum; yaptığınız, vicdansızlıktır, ayıptır, günahtır. Acilen Yavuz adından vazgeçin. Alevilere daha fazla eziyet etmeyin. Yavuz levhasını oraya asmayın. Ahımızı almayın. Sabrımızı taşırmayın." (ANKA)

Haberin Etiketleri : Sabrımızı  taşırmayın 
Bu Haber Hakkında Yorum Yazın!
Ad Soyad
Yenile!