ADIYAMAN'DA NELER OLUYOR

29 Şubat 2012 Çarşamba 18:25 | Tekil Hit: 1761 yazdir
ADIYAMAN'DA NELER OLUYOR

Adıyaman?ın  aleviyurttaşların yoğun olarak yaşadığı  MerkezKarapınar Mahallesinde 45 evin duvar ve kapılarına    boya ile işaret konulduğu bildirildi.

Bize ulaşan ,sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan bilgilereve fotoğraflara göre  evlerin kapı ve duvarlarına kırmız ve mavi renkli boyalarla anlamsız işaretlerde bulunulduğu ve işaretli evlerin alevi yurttaşlarımıza ait olduğu  öğrenilmiştir.

     Olayın öğrenilmesi üzerine  Alevi  Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanımız Rıza Tanrıverdi?den aldığımız bilgilere göre Alevi Kültür Dernekleri ,Pir Sultan Abdal Kültür Derneği,Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı  Adıyaman şube başkanları ve diğer kitle kuruluş temsilcileri ile  CHP Adıyaman İl yöneticileri yanında  Karapınar mahalle muhtarı ve  duyarlı vatandaşların  Adıyaman Valisi,Emniyet Müdürü ve Belediye Başkanı ile görüştüklerini, konu hakkında bilgi vererek tepkilerini dile getirdiklerini  ifade etmişlerdir.

         Konu hakkında kendisine bilgi aktarılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün?ün olayı İç İşleri Bakanı  İdris Naim Şahin?e sorduğunu, bakanın olaydan haberi olmadığını belirterek  derhal olayla ilgileneceğini söylediğini  sosyal paylaşım sitesinde paylaşmıştır.

        Olay hakkında dernek temsilcilerimizin ve  mahalle muhtarının  Adıyaman Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacakları öğrenilmiştir. Konu hakkında  başka bilgiler geldiği takdirde sizlerle paylaşacağız.

       Alevi Kültür Dernekleri olarak  olayın basite indirgenerek  geçiştirilmemesini, işaretlenen evlerin aleviler ait olmasının bir tesadüf olarak değerlendirilmemesini, geçmişte yaşanan Çorum,Maraş ve Sivas  olaylarında aynı senaryoların  uygulandığını ve sonuçta  bir çok insanın yaşamına  mal olduğunun  unutulmaması gerektiğinden hareketle  hükümeti ve güvenlik güçlerini  göreve çağırıyor,bu tür kışkırtmalarla alevi-sünni kavgasını başlatmayı  düşünenlerin  ortaya çıkarılmasını talep ediyoruz.

      Yurttaşlarımız arasında kin ve nefret tohumları ekerek   bir yere varılamayacağının  farkına varılmasını,butür provokasyonlardan  kaçınılmasını  kardeşlik ve barış ekseninde alevi-sünni yurttaşlarımızın  sağduyuyla hareket ederek   karanlık oyunlara alet olmayacaklarına inanıyoruz.  29.02.2012

ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ GENEL MERKEZİ

Haberin Etiketleri : ADIYAMAN'DA  NELER  OLUYOR 
Bu Haber Hakkında Yorum Yazın!
Ad Soyad
Yenile!